laupäev, 7. mai 2016

Vabatahtliku töö päev

6. mail toimus meie koolis vabatahtliku töö päev. Juba nädal varem sai registreeruda endale meelepärasesse töögruppi. Valikus olid järgmised töökohad:

  • Tartu hooldekodu
  • Salemi kirik
  • Lille Maja noortekeskus
  • Tähe noortekeskus
  • Heategevusprojekt "Väike panus, suur mõju"
  • Tartu Botaanikaaed
  • MTÜ Mondo
  • Karlova sadam
  • Ihaste mets
  • Tartu Laste Turvakodu

6. mai hommikul suundutigi oma grupiga vastavasse kohta tööle. Meie klassi õpilased tegid järgmisi vabatahtlikke töid:

Cathleen, Cristella, Kristina ja Sonja jäid koolimajja ning töötasid MTÜ Mondo grupis. Külla oli tulnud Mari Kinks, kelle juhtimisel tutvuti MTÜ Mondo tegevusega, pakiti Keenias valmistatud käevõrusid, joonistati Mondo trükiste jaoks illustratsioone ning väikese õuesõppe sessiooni käigus Loodusmaja pargis tutvuti elu-olu ja inimestega Kongo külast tänu Mondo välja antud maailmahariduse materjalidele. Täiskasvanuna saad Mondo kaudu töötada vabatahtlikuna ka mõnes välisriigis, loe sellest võimalusest SIIT.Koolimajja jäid ka William, Georg, Tristan, Siim ja Magnus, kes töötasid vabatahtlikena heategevusprojekti "Väike panus, suur mõju" heaks. Kunstiklassis valmisid projekti vedajate Merili ja Triinu juhendamisel 20 öökulli, mis on 14. mail raekoja platsis toimuva laste laulupeo dekoratsioonideks.


Jaan, Robyn ja Sander said ilusa ilmaga väljas mütata ning koristasid Emajõe kallast Karlova sadama piirkonnas. Prügi saadi lõpuks kokku päris suur kogus ja põnevaid leide olevat olnud mitmeid. Kuigi suur töö sai tehtud arvasid poisid, et kauaks nende koristatud alad puhtaks ei jää...


Mei ja Triine töötasid Tähe noortekeskuses, kus jagus tegevust nii väljas kui ka sees. Noortekeskus olevat väljast olnud üsna lagunenud ja kole, kuid seest väga kena ja mõnus. Õues korjati käbisid ning sisetegevusena valmisid noortekeskust promovad plakatid.


Rasmus ja Ralf olid vabatahtlikud Lille Maja noortekeskuses, mis asub peaaegu meie kõrvalmajas. Poiste tööks oli toolide puhastamine. Lille Maja tänas neid tehtud töö eest tänukirjaga. Lille Majas saab ka igapäevaselt vabatahtlikuna tegutseda, loe sellest võimalusest SIIT.


Uku ja Maria töötasid vabatahtlikena Tartu Laste Turvakodus. Neile tutvustati maja ja nad said näha ka tubasid, kus turvakodu elanikud elavad. Lisaks saadi teada kellele turvakodu mõeldud on. Ka Uku ja Maria said väljas ilusat ilma nautida, sest tööks oli liivakasti ja teeradade puhastamine umbrohust. Päeva lõpus klassitunnis tutvustasid nad tervele klassile võimalust turvakodu aidata: nimelt tahab turvakodu enda õuealale soetada ronimispuu, mille ostmiseks kogutakse annetusi. Tartu Laste Turvakodus tegutsevad pidevalt vabatahtlikud, loe sellest võimalusest SIIT.


Katriina oli sel päeval vabatahtlik Tartu hooldekodus, kus toimetati nii väljas kui ka sees ning pakuti hooldekodu elanikele seltsi.

Katriina jagab klassiga oma kogemust


Pärast kolme tundi vabatahtlikku tööd ja väikest lõunapausi saime kokku klassitunnis. Meile oli külla tulnud Tuuli, kes rääkis enda vabatahtliku töö kogemusest. Tuuli käis vabatahtlikuna tööl Kreekas merikilpkonnade päästekeskuses. Kreekasse saatis teda Euroopa Vabatahtlik Teenistus, millega ka sul on võimalik minna vabatahtlikuna maailma avastama alates 18 eluaastast. Tuuli ettekandest saime rohkem teada merikilkonnadest ning tööst päästekeskuses. Kas sa teadsid varem, et merikilpkonn ei saagi oma jalgu kilbi alla peitu panna? Oli väga põnev pooltund.

Tööpäevast väsinud, kuid kuulame siiski huvitatult


Kui oled tulevikuski huvitatud vabatahtlikust tööst, kiika Vabatahtlike Väravasse. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar