teisipäev, 8. detsember 2015

Didaktikafestival

didaktika ‹1› ‹s› ped. hariduse ja õpetamise teooria, õpetamisteadus

7. detsembril toimus Tartu Ülikooli Haridusuuenduskeskuses didaktikafestival ehk õpetamise festival, mis kandis pealkirja "Huvitav koolitund". Selle festivaliga kutsuti õpilasi üles ise näitama, milline on nende jaoks huvitav tund, ja ise ka seda tundi läbi viima. Meie klassist plaanisid osaleda Katriina ja Maria, kuid kuna Katriina jäi viimasel hetkel haigeks, osales Maria üksinda. Õpetajana olin ma ise toetajaks kaasas.

Haridusuuenduskeskuses toimus festival kolmes ruumis korraga. Jaguneti vastavalt vanusele: 2.-5. klass, 6.-9. klass ning gümnaasium ja kutsekoolid. 2.-4. klassi vanuserühmas osales kolm kooli: meie kool, Annelinna gümnaasium ning Puškini kool ning kokku anti viis 20 minutilist koolitundi. Meie koolist osales ka 4.b klass õpetaja Airiga. Osalesime õpilastena kõikides tundides, mida teised andsid. Oli tund dinosaurustest ja toitumisest (Puškini kool: mitu inimest peab dinosaurus päevas ära sööma, et ta saaks piisavalt kaloreid?), planeetidest (TERA:Tellagami äppi kaustades), muusikalistest väljendusvahenditest (Annelinna gümn.: laulsime neljas erinevas variandis laulu "Inimene õpib"), vene keele piltlikest väljenditest ning Maria tund matemaatikast.

Maria õpetas "õpilastele" ampsuloogia teooriat. Teadmised kinnistati kahootiga, mis kõiki väga kaasa haaras. Lõpetuseks sai ka natuke liikuda ning samal ajal aju ragistada mängus, kus pidi moodustama gruppe nii mitme inimesega, kui oli ampsuloogia tehte vastuseks.

Õpetaja Maria
Õpilased Kahooti mängimas
Õpilased gruppe moodustamas
Õpetaja tööhoos
Koolitundide järel andsid tagasisidet nii kaks eksperti, kes hindajatena iga vanusegrupi juures olid, kui ka teised osalised. Maria sai väga positiivset tagasisidet. Tund oli olnud õpilaste meelest kaasahaarav, hasartitekitav ning mitmekesine. Kiideti Maria oskust õpetada ning õpilasi motiveerida. Samuti leiti, et Maria andis tundi väga enesekindlalt ning oli välja paista, et talle meeldis seda teha.

Pärast koolitunde esines kõigile osalejatele Teadusteater, kus sai palju naerda ning "vau" ütelda. Festivali lõpetamisel toodi veelkord välja kõikide osaliste positiivsed küljed ning tore oli see, et eraldi kohti ei jagatudki, vaid kõik said auhindu. Üks meie auhindadest on mõeldud lausa kogu meie klassile: nimelt saame minna koos klassiga vaatama ühte teadusteatri etendust!

1 kommentaar: