laupäev, 28. november 2015

Teemapäev "Kõik on muusika"

Esimese perioodi kõige viimasel päeval oli koolipäev hoopis teistsugune. Toimus teemapäev "Kõik on muusika". Hommikul kogunesime koos klassiga vaatama muusika teemapäeva tervitusvideot ning  seejärel jaguneti erinevatesse gruppidesse. Grupid, milles olid läbisegi 4.-6. klassi õpilased, läbisid päeva jooksul kolm töötuba: meisterdamine, topsirütmi õppimine ja tuntud viisidele uute sõnade tegemine. Pärast kolme töötoa läbimist pani iga grupp kokku video, mis andis ülevaate töötubades toimunust.

Töötubades:

Pärast töötubasid kuulasime Lille tänava palvemajas pärimusmuusikute kontserti. Muusikud olid meile külla tulnud Viljandi Pärimusmuusika Aidast ning mängisid mitmeid erinevaid pille väga vanadest kuni tänapäevasteni välja. Saime regilaulu ise ka kaasa laulda ning rahvaviiside saatel pinkidel kaasa õõtsuda. Kas mäletad milline on kõige vanem pill?


Lõpuks võtsime nii teemapäeva kui ka esimese perioodi kokku klassitunnis, kus jagasime mõtteid selle kohta, mis teemapäeva juures meeldis või mida oleks saanud paremini teha ning millised olid esimese perioodi rõõmud ja mured.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar